روبیکا
1401-08-11 13:15
دسته بندی: 
به دنبال ارائه‌ نسخه اندرویدی جدید روبیکا با «امکان حذف اکانت»، «افزودن پست به استوری» و «سایر بهبودهای فنی»، روبیکا در اطلاعیه‌ای ضمن تاکید بر ادامه مذاکره با گوگل به دلیل اعتمادبخشی به کاربران، اعلام کرد که با ایجاد تغییراتی جزئی و نامرتبط به حوزه دسترسی‌ها و امنیت این اپلیکیشن، اخطار سپر امنیتی گوگل در آپدیت جدید روبیکا رفع شده است.

به گزارش ماهنامه نسل چهارم به نقل از سیتنا، در اطلاعیه روبیکا آمده است:

«روبیکا، به عنوان یک سوپراپلیکیشن مردم محور و اجتماعی، همواره در تلاش بوده تا خواسته‌ها، نیاز‌ها و دغدغه کاربرانش را پوشش دهد. حفاظت از حریم خصوصی، حفظ امنیت و اطلاعات کاربران و همچنین افزودن خدمات جدید، از جمله اهداف اصلی این اپلیکیشن ایرانی است.

همان طور که در جریانید، در روز‌های اخیر یک اخطار امنیتی از سوی Google Play Protect برای اپلیکیشن روبیکا صادر شد که منجر به نگرانی کاربران گردید. روبیکا، با توجه به این مهم که در دو ماه گذشته، هیچ‌گونه تغییر فنی در دسترسی‌ها و ساختار‌های امنیتی روبیکا ایجاد نکرده بود، بلافاصله جهت آگاهی از ایراد و رفع مشکل، با گوگل وارد مذاکره شد. هر چند فرایند این مذاکره فنی همچنان ادامه داشته و گوگل نیز قول مساعد جهت رفع آن داده است، اما روبیکا به دلیل اهمیت افکار عمومی و اعتمادبخشی به جامعه کاربران فضای مجازی، نسبت به پاسخگویی کامل و دقیق به سؤالات و دغدغه‌های مردم و کاربران، اقدامات لازم را انجام داد.  

البته یک روز پس از اخطار سپر امنیتی گوگل، این مشکل با ایجاد تغییراتی جزئی و نامرتبط به حوزه دسترسی‌ها و امنیتِ اپلیکیشن حل شده و در آپدیت جدیدِ منتشر شده، این خطا تا کنون دیگر اعلام نگردیده است. پس از حل این مساله، روبیکا نسخه‌ی جدید اپلیکیشن را منتشر و در استورهای کافه بازار و  مایکت، در دسترس عموم قرار داد.

قابلیت‌های جدید آخرین به روزرسانی اپلیکیشن روبیکا شامل «افزودن قابلیت حذف اکانت» و قابلیت «افزودن پست به استوری (add post to story) » است».

انتهای پیام