اختلالات شبکه
1400-07-22 15:10
دسته بندی: 
در پی افزایش نارضایتی‌ها از نحوه‌ی کیفیت و سرعت اینترنت TD-LTE مبین نت در روزهای اخیر، نایب ‌رئیس هیئت‌مدیره‌ی این شرکت دلیل این مشکلات را احتمال تغییر موقعیت مکانی مودم توسط کاربران دانست.

به گزارش ماهنامه نسل چهارم، در حالی که طی ماه‌های اخیر و در پی اعلام نارضایتی کاربران مبین نت از کیفیت و سرعت اینترنت TD-LTE در برخی بازه‌های زمانی شاهد بهبود نسبی کیفیت سرویس این اپراتور بوده‌ایم، ولی طی هفته‌های اخیر نارضایتی از سرویس دهی این اپراتور افزایش یافته و پاسخ پشتیبانی مبین نت هم به کاربران ناراضی در شبکه‌های اجتماعی قانع کننده نیست.

با جست‌وجوی واژه‌ی مبین نت در شبکه‌های اجتماعی با تعداد بالای توئیت‌های کاربران ناراضی از سرویس اینترنت مبین نت مواجه می‌شویم که البته خبرنگار سیتنا پیش‌تر و طی ماه‌های اخیر در گزارش‌هایی به انعکاس این مشکلات پرداخته است.

در ادامه تعدادی از توئیت‌های کاربران ناراضی از سرویس‌دهی مبین نت، تنها طی چند روز اخیر آمده است:

مبین نت

در همین راستا و به دنبال افزایش شکایت مشترکان مبین نت از نحوه سرویس دهی این اپراتور، پیگیری‌های خبرنگار سیتنا از مدیرعامل مبین نت و مدیر بازاریابی و فروش این شرکت به‌منظور روشن نمودن دلیل این اختلالات و کندی سرعت، بی‌پاسخ ماند و نهایتا حسین ریاضی، نائب رئیس هیات مدیره‌ی این شرکت به سوالات خبرنگار سیتنا پاسخ داد.

عمده‌ی اختلالات کاربران مبین نت به دلیل تغییر موقعیت مکانی مودم است

حسین ریاضی

مهندس حسین ریاضی، نایب ‌رئیس هیئت‌مدیره‌ی شرکت ارتباطات مبین نت در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا پیرامون اختلالات اخیر سرویس اینترنت، گفت: مبین نت از طریق مودم‌های بی سیم، سرویس خود را ارائه می‌دهد. دلیل عمده‌ی مشکلات پیش آمده در سرعت اینترنت برای برخی کاربران، احتمال تغییر موقعیت مکانی مودم است، چون در مودم‌های بی سیم از طریق سیگنال بی سیم دریافتی، سرویس عرضه می‌شود.

ریاضی در خصوص احتمال وجود مشکل در پهنای باند بین الملل هم توضیح داد: در زمینه زیرساخت ارتباطات نیز مشکلاتی وجود دارد، چون شرکت ارتباطات زیرساخت پهنای باند خود را از مسیرهای مختلفی خریداری می‌کند و احتمال بروز مشکل در پهنای باند وجود دارد، لذا ما هم این موضوع را  به بخش مربوطه گوشزد خواهیم کرد تا در صورت وجود کمبود پهنای باند بین الملل، تغییری در مسیر ما ایجاد نمایند.

وی در عین حال تاکید کرد: مودم خریداری شده توسط کاربران مبین نت در زمان ارائه سرویس، به شرط برخورداری از سرعت بالای 10 مگابایت، توسط کارشناس نصب و تحویل داده می‌شود.

نایب ‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت مبین نت، در پایان اشاره کرد: کاربران معترض به سرعت سرویس اینترنت، مشکلات خود را در این زمینه از طریق خطوط ارتباطی به ما اطلاع دهند و ما با اعزام کارشناس خود این مشکل را بررسی و جهت حل آن اقدامات لازم را انجام ‌می‌دهیم و چنانچه مشکل به هر دلیلی رفع نشد، با صرف نظر از کارکرده بودن مودم، هزینه پرداخت شده توسط کاربر به طور کامل عودت داده می‌شود.

گفتنی است؛ نظر به وعده رئیس رگولاتوری مبنی بر رفع مشکل کندی اینترنت تا حداکثر یک ماه دیگر، انتظار می‌رود با نظارت مستقیم و دقیق سازمان تنظیم بر نحوه‌ی سرویس دهی این اپراتور، کاربران مبین نت هم در پایان این یک ماه شاهد بهبود کیفی روند سرویس دهی این اپراتور باشند.

انتهای پیام

گزارش از زهرا طاهری و فرزانه احمدی منش