مدیرعامل شرکت فناوری ارتباطات نوری امین:
مدیرعامل شرکت فناوری ارتباطات نوری امین، گفت: برای رقابت با شرکت های خارجی و ارائه محصول مناسب خدمات تحقیق و توسعه را افزایش داده ایم.

دکتر سیدعلی‌ علویان، در گفت‌وگو با نسل چهارم، پیرامون محصولات ارائه شده این شرکت در سال جاری، گفت: با توجه به بررسی های انجام گرفته برای نیازهای فعلی و آتی شرکت های مخابراتی و شرکت ارتباطات زیرساخت و با توجــه بــه توسعــه شبکه های موبایلی به نسل سه و چهـار و LTE، بحــث تجمیع خروجــی BTSهای شبــکه های موبایل مطرح بوده است.

وی ادامه داد: می توانیم هر کدام از خروجی‌ها را به طور استاندارد که یک گیگابیت اینترنت است به صورت مجزا بر روی خطوط فیبرنوری ارسال کنیم اما مشکل اینجاست که خطوط زیادی را اشغال می کند، بنابراین تصمیم گرفتیم اگریگیتوری را طراحی کنیم تا بتواند ده سیگنال یک گیگابیت اینترنت را تجمیع کند و به صورت یک سیگنال ده گیگابیت بر ثانیه ارائه دهد. این امر باعث می شود شلوغی خطوط کاهش یافته و از ظرفیت های فیبرنوری استفاده کنیم که این کار سال ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت فناوری ارتباطات نوری امین، افزود: با توجه به اینکه در تحریم هستیم، یافتن قطعات مورد نیاز پیچیده تر شده و محدودیت هایی وجود دارد که کار را برای ما سخت تر می کند.وی ادامه داد: مدارکی که در اختیار سایر کشورها است برای ما دسترسی سختی دارد. با تلاش های انجام شده، تمرکز ما بر بحث R&D است. برای رسیدن به محصولات روز و مناسب باید بر روی بحث تحقیق و توسعه تمرکز کنیم.

علویان، اظهار داشت: کشورهای دیگر 8 سیگنال دارند و ما 10 سیگنال و این امر باعث بهبود راندمان ما نسبت به سایر کشورها شده است. محصول دیگر ما محصولی زیرساختی وهایتکی است که ROEDM CDC است، به این معنا که کار روتر نوری را انجام می دهد و کانال‌های نوری تجمیع شده را وارد می کنیم و می توانیم توسط نرم افزار به هر طرفی هدایت کنیم. به این ترتیب یک بار کاردکشی انجام می دهیم و باقی تارها در دفعات بعدی را نرم افزار انجام می دهد و باعث انعطاف پذیری شبکه های مخابرات نوری می شود.

وی ادامه داد: این محصول محصولی منحصربه فرد است و از مهمترین مشخصات آن مستقل بودن از رنگ و جهت است و آخرین محصولی است که در شبکه های زیرساختی مورد استفاده قرار می گیرد.

علویان، گفت: شرکت فانا برای رقابت با شرکت های خارجی و ارائه محصول مناسب خدمات تحقیق و توسعه را افزایش داده است.

انتهای پیام

تازه ها