یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:
1397, خرداد 29 - 16:05
دسته بندی: 
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، معتقد است: با توجه به وجود تحریم ها در صنعت مخابرات، در بخش خصوصی و تولید داخلی کشور، شاهد رشد تکنولوژیکی ارتباطی خوبی هستیم.
دکتر عبدالله رضیان، در گفت وگو با ماهنامه نسل چهارم پیرامون شرایط فعلی صنعت مخابرات داخلی با توجه به وجود تحریم‌ها و نقش حمایتی دولت از این صنعت، گفت: صنعت مخابرات ایران طی این سال‌ها رشد خوبی داشته است.
وی، ادامه داد: طی یکی دو سال اخیر، بازدیدهایی که از بخش‌های مختلف این صنعت از شرکت مخابرات گرفته تا زیرساخت‌های ارتباطی صورت گرفته، رشد بالایی را شاهد بودیم.
وی افزود: با توجه به تحریم‌هایی که وجود دارد، نوساناتی را شاهدیم و شرکت‌هایی که در گذشته با صنعت مخابرات ما همکاری می‌کردند، کمی ما را دچار مشکل کردند، اما در حال حاضر این صنعت در جایگاه خوبی قرار گرفته و با شرایطی که حاکم است دچار مشکل چندانی نخواهیم شد.
نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: از نظر شرایط زیرساختی، صنایع مخابراتی دارای شرایط مطلوبی است. به عنوان مثال در بحث فیبرنوری خوب عمل کردیم. بخشی از صنعت ارتباطی و مخابراتی ما همین بحث فیبر نوری و زیرساخت‌هاست. شبکه‌های تلفن همراه و اینترنتی کشور به خوبی عمل می‌کنند. در مجموع می توان گفت که امکانات و زیرساخت های این صنعت، مناسب است.
دبیر دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس، افزود: البته در این صنعت با توجه به شرایط فعلی شاهد مشکلاتی هستیم که با  کمک متخصصان داخلی در زمینه‌ ارتقای تکنولوژی تلاش‌هایی انجام شده است و به نتایج مطلوبی هم رسیده‌ایم.
وی، اظهار کرد: با توجه به جلساتی که با وزارت ارتباطات داشتیم مشکل خاصی در این صنعت دیده نشده است و در بخش خصوصی و تولید داخلی با توجه به وجود تحریم‌ها، رشد تکنولوژیکی ارتباطی خوبی را شاهد هستیم.
انتهای پیام

تازه ها