سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی:
1396, شهريور 27 - 17:35
دسته بندی: 
عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، بهبود و افزایش امنیت در فضای مجازی را از جمله مهمترین اولویت های کاری برشمرد که باید مورد توجه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گیرد و در عین حال بر توجه بیشتر به ایجاد زیرساخت‌های لازم برای بهره مندی مناطق محروم و روستاها از تلفن همراه همه اپراتورها و فراهم سازی اینترنت در این مناطق تاکید کرد.

اصغر سلیمی، نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ماهنامه نسل چهارم با بیان اینکه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باید به موضوع افزایش امنیت در حوزه ICT توجه لازم داشته باشد، گفت: این موضوع یکی از مهمترین مواردی است که همیشه در اولویت بوده و همچنان باید بیش از گذشته مورد عنایت قرار گیرد.

وی، فراهم سازی و ایجاد زیرساخت های لازم برای استفاده از تلفن همراه در نقاط دوردست را از دیگر موارد مهم برشمرد که همه اپراتورها باید به آن  توجه کرده وبرنامه ریزی های لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه بسیاری از نقاط دوردست و محروم از اینترنت بی بهره هستند، گفت:  تمرکز و توجه بیشتر به نقاط محروم و فراهم کردن امکانات لازم در این حوزه ضرورتی انکارناپذیر است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در عین حال افزایش سرعت اینترنت را نسبت به سال گذشته و تقویت  آن را از جمله نقاط قوتی دانست که در این حوزه شاهد بودیم و اظهار امیدواری کرد که بتوانیم به صورت کامل در کشور اینترنت مناسب را در دسترس داشته باشیم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس در بخشی از سخنان خود، وجود تلفن های ثابت بی سیم را در برخی از مناطق روستایی از جمله نقاط ضعف حوزه ICT برشمرد که این تلفن ها، تکنولوژی قدیمی محسوب شده  و باید جمع آوری شوند و از طرفی به موضوع آنتن دهی تلفن‌های همراه اپراتورها در این مناطق  توجه شود.

وی بر تعامل بیشتر اپراتورها با یکدیگر تاکید کرده و این موضوع را موجب استفاده بهتر از امکانات و همپوشانی بیشتر دانست که همه این موارد در نهایت موجب می شود که مصرف کنندگان نهایی منتفع شوند.

وی در عین حال بیان کرد: همه این ها در حالی است که متاسفانه آن چنان که باید و شاید در این زمینه تعاملی بین اپراتورها وجود ندارد.این نماینده مجلس شورای اسلامی، سرمایه گذاری بیش از پیش در حوزه فیبرنوری را از دیگر اولویت هایی برشمرد که باید مورد توجه وزیر قرار گیرد؛ چراکه توسعه فیبرنوری باعث افزایش سرعت اینترنت و کیفیت آن می شود.

وی با تاکید بر ایجاد اشتغال در فضای مجازی و کسب و کارهای  اینترنتی، گفت: آقای جهرمی وزیر جوانی است و انتظار داریم با جدیت و قدرت بیشتری به این موضوع توجه کند.

سلیمی با تاکید بر اینکه باید به زیرساخت های دولت الکترونیک توجه لازم صورت گیرد تا کشورمان سریع تر بتواند در مراحل توسعه گام بردارد، افزود: باید حوزه مخابرات و از طرفی فراهم سازی زیرساخت های مخابراتی برای همه بخش‌ها مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

تازه ها