1396, شهريور 26 - 21:20
دسته بندی: 
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توسعه خدمات مخابراتی در تمام نقاط کشور و ازجمله روستاها و مناطق محروم تاکید کرد و این موضوع را از جمله مهمترین اولویت های کاری پیشنهادی به وزیر ICT برشمرد.

علی اسدی کرم، نماینده شهر بابک در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ماهنامه نسل چهارم با تاکید بر اینکه در حال حاضر مخابرات در بخش هایی بیشترین تمرکز را دارد که سودآوری بیشتری برایش به همراه دارد، گفت: متاسفانه منـــاطق محروم وروستایی چون درآمدزایی و سودآوری چندانی برای مخابرات ندارند جزو اولویت های نخست مخابرات نیستند و این در حالی است که مردم این مناطق نیز همانند دیگر مردم کشور باید به صورت عادلانه از تمامی امکانات ارتباطی بهره مند شوند.

وی افزود: با اظهار تاسف باید گفت  آنتن دهی موبایل و اینترنت  در مناطق روستایی  وضعیت رضایت‌بخشی ندارد و همین موضوع مشکلاتی را برای مردم آن مناطق ایجاد کرده است، این  در حالی است که رساندن امکانات ارتباطی و خدمات فناوری اطلاعات به مناطق محروم و دوردست همیشه در اولویت های کاری مسوولان عنوان می شود بنابراین از آقای جهرمی این انتظار می رود که به این موضوع توجه لازم را داشته باشند.

وی به مشکل روستائیانی که از داشتن تلفن ثابت محروم هستند اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی روستائیان هنوز تلفن ثابت ندارند و یا برخی روستاها تحت پوشش آنتن‌دهی شبکه های موبایلی قرار ندارند و هر روز به ما گلایه کرده و درخواست می کنند که به عنوان نماینده آن ها در مجلس این مشکلات را پیگیری کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عمده مشکلات روستاها در بحث اینترنت، دفاتر پیشخوان و تلفن همراه و ثابت است، اظهار کرد: به عنوان مثال به خانه های جدیدی که در روستاها ساخته می شود  تلفن ثابت نمی دهند و مخابرات می گوید که خط جدیدی برای واگذاری ندارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی  در بخشی از سخنان خود به خطوط ارتباطی در برخی مناطق روستایی اشاره کرده و گفت: متاسفــانه سیم های مخابراتی که در آن مناطق وجود دارند به دلیل نوع کیفیت و جنسشان  توسط پرندگان آسیب می بینند و همین موضوع منجر به قطع خطوط ارتباطی شده و مشکلاتی را موجب می شود.

وی در ادامه توضیح داد: به عنوان مثال به یکی از مراکز مخابراتی در شهرستان حوزه انتخابیه ام رفتم و شاهد بودم که حدود شش کیلومتر سیم توسط دارکوب ها دچار آسیب دیدگی و جمع آوری شده بود؛ این در حالی است که باید از سیم هایی در این مسیرهای ارتباطی استفاده شود که پرندگان نتوانند به آن ها آسیب بزنند.

انتهای پیام

تازه ها